İşte sertifikalarımız;
Sertifikasyon, hızlı yaşanan tüketim sürecinde “güven” altyapısını oluşturan denetim, test ve onay sistemidir.

Sertifikalı organik ürünlerden yapılmış kozmetik ürünler, gıda standartlarına uygun bir prosedürle belgelerini almaktadır.

Günümüzde birçok üründe “organik” ibaresi bulunabilir; ancak sertifikasyon logosu yoksa bu, o ürünün Ulusal Organik Program Standartları’na uygun olmadığını gösterir.

USDA

Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı’nda düzenlenen Organik Program (NOP), organik tarım ürünleri ile elde edilen ve satılan tüm ürünlerin standardizasyonu ve denetimini yapar. Tarım aşamasından ambalaja girinceye kadar (depolama koşulları dahil) tüm süreç katı bir kontrol altındadır.

Cosme BIO

CosmeBio, hızlı gelişen organik kozmetik sektörü için standartlar oluşturan ve denetleyen kurumdur. Dünya kozmetik sektör liderliğini elinde tutan Fransa’da faaliyetlerine başlamış ve çok sayıda katılımcıyla profesyonel bir yapı olmuştur. Birçok Ecocert sertifikası olan işletme, sertifikalı organik hammaddeyi CosmeBio standartlarına göre işleyerek üretim yapar.

Ecocert

Ecocert, dünyanın bazı bölgelerinde organik ürünleri sertifikalandıran Fransız bir enstitüdür. Ecocert tüm kozmetik üretim zincirinin tamamını inceler ve üretim (depolama koşulları dahil) kriterlerini çeşitli düzenlemelerle kontrol altına alır. Bu organik sertifika, satın alınan ürünün gerçekten “organik” olduğunu tüketiciye kanıtlayan bir garantidir.

Agriculture Biologique

Agriculture Biologique, Fransa Tarım Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan organik tarım programıdır. Bu program standartlarına göre, üretim yapan tarım üreticileri, ürünlerini en az %95 organik olarak belgelendirirlerse bu logoyu kullanabilir ve sertifika alabilirler.

Monoi de Tahiti Appellation D’Origine : Pasifik okyanusunda bulunan Tahiti (Fransız Polinezyası) adalarında yetişen Tiare çiçeklerinin (Gardenia tahitensis) geleneksel bir metod ile taze olarak Hindistan cevizi içerisinde işlenerek yağı alınır. Bu özel prosese Monoi de Tahiti denir. Polinezya’nın izole doğası öylesine saftır ki, turist olarak adayı ziyaret edenlerin adaların doğal florasını bozabilecek ürünleri adalara sokması engellenir (parfüm, kimyasal ürünler..vb.).